Óriási izgalmak, pazar labdamenetek és mintegy négyórás küzdelem után Novak Đoković megnyerte a Cincinnatiben megrendezett tenisztornát, miután a fináléban 5:7, 7:6 (9-7), 7:6 (7-4) arányban nyert a világelső Carlos Alcaraz ellen. Ezzel a 36 éves Đoković lett minden idők legidősebb teniszezője, aki Masters tornát nyert.

Az első játszmában 3:2-es vezetésénél Đoković nullára nyerte az ellenfele adogatójátékát, de a break-előnyt már a következő játékban elveszítette, amikor Alcaraz az első break-labdát kihasználva megnyerte a hetedik játékot. A tizenegyedik játékban a szerb teniszező két break-lehetőséget is hárított, azonban a harmadikat már nem tudta, így Alcaraz második breakjének köszönhetően a szettért adogathatott, s a lehetőséggel élt is, így hatvanegy perc után 7:5-re megnyerte az első játszmát.

A második szett elején, 1:1-es állásnál a spanyol világelső elnyerte Đoković adogatójátékát, de 4:3-nál elveszítette a sajátját, így a játszma a rövidítésben dőlt el. Alcaraznak 6:5-nél meccslabdája volt, ezt Đoković hárította, majd utána fordított, s 7:6-nál szettlabdához jutott. Ezt még hárította a spanyol, utána azonban egy minibreaknek köszönhetően a világranglista második helyezettje a játszma megnyeréséért adogathatott, s meg is nyerte a pontot, így egyenlített, s következhetett a döntő szett.

A harmadik játszmában Alcaraz 2:2-nél két break-labdát hárított, s ezt a játékot még megnyerte, 3:3-nál ugyanez sikerült neki négyszer, de Đoković ötödik break-lehetőségnél megremegett a keze, és így a szerb teniszező elnyerte Alcaraz adogatójátékát, utána pedig magabiztosan hozta a sajátját, és 5:3-as előnyre tett szert. A kilencedik játékban Đoković meccslabdához jutott, amit Alcaraz hárított, de utána ismét a spanyol hibázott, azonban egy fantasztikus pont után, amely végén még Đoković is elmosolyodott, Alcaraznak ezt is sikerült hárítania, és utána a játékot is megnyerte, így 5:4-nél a szerb teniszező a mérkőzésért adogathatott. Az izgalmaknak azonban ezzel korántsem volt vége, ugyanis Alcaraz 40:15-re vezetett, vagyis két break-labdához jutott, ám Đoković egyenlített, a harmadik meccslabdájánál azonban kettős hibát vétett, így folytatódhatott a dráma, ami egy újabb Alcaraz break-labdát hozott, amit Đoković egy jó szervának köszönhetően megoldott, utána pedig a vonalra ütött egy nagyon nehéz labdát, amiért újabb, sorrendben a negyedik meccslabda lett a jutalma, ám Alcaraz keze ekkor sem remegett meg és egy nyerő ütés után az övé lett a pont. A következő pontot is a spanyol nyerte, s mivel utána Đoković ziccert rontott, így Alcaraz 5:5-re egyenlített. A tizenegyedik játékban a szerb teniszező vezetett 40:15-re, de a két break-labdát Alcaraz hárította, és így tett a harmadik és a negyedik esetében is, utána pedig megnyerte a játékot, így fordult a kocka, s Đoković már nem a mérkőzésért, hanem a meccsben maradásért adogatott, s ezt a játékot különösebb gond nélkül hozta, így a mérkőzés a rövidítésben dőlt el, amit Alcaraz egy kettős hibával kezdett, így Đoković nagyon gyorsan 3:0-s vezetésre tett szert, a spanyol azonban gyorsan egyenlített (3:3, 4:4). A kilencedik pontot, amikor Alcaraz adogatott Đoković nyerte, s mivel utána a szerb játékos mindkét szervájából pontot nyert, így három óra és ötven perc után 5:7, 7:6 (9-7), 7:6 (7-4) arányban megnyerte a mérkőzést.