Több mint 1400 felnőtt futó, 600 gyermek, pályarekord, pokoli hőség és kitűnő hangulat. Így lehetne röviden jellemezni a 6. Szabadkai Félmaratont. A trópusi hőség ellenére a helyieken kívül 20 országból érkeztek futók a sporteseményre, írja a Pannon RTV.

A rendezvénhyt Stevan Bakić Szabadka polgármestere nyitotta meg. Elmondta, a Szabadkai Félmaraton immár szerves része a városnapi rendezvényeknek, és idén méltó felvezetője a következő évnek, amikor Szabadka a maga szecessziós szépségeivel a sport európai fővárosa lesz.

A versenyen többen első alkalommal álltak rajthoz, de voltak visszatérő futók, sőt visszatérő győztesek is. A belgrádi Velimir Bojović két éve pályarekordot állított fel, amit idén a kánikula ellenére ismét sikerült megdöntenie.

– Két évvel ezelőtt győztem, akkor a pályarekordom 1:14:20 volt. Idén okosabban indultam, nyugodtabban, hogy majd a második felében gyorsítsak és szintén pályacsúcsot döntsek. Az időjárási viszonyok nem kedveznek a futóknak, ezért óvatosan adagoltam a tempót, míg végül 20 másodperccel megdöntöttem a pályacsúcsot.” – nyilatkozta a Pannon televíziónak Bojović.

Több mint kétezren futották le a Szabadkai Félmaratont (Fotó: Pannon RTV)