Györe László remek játékkal és ugyanilyen szintű magabiztosággal jutott be a New Yorkban zajló US Open második fordulójába: az év negyedik Grand Slam-tornáján a zentai teniszező két óra és huszonkét percnyi küzdelem után 7:5, 6:4, 6:4-re nyert az amerikai Brandon Nakashima ellen.

A 32. helyen kiemelt Györe az első játszmában 5:5-nél a tizenegyedik játékban az első break-labdát kihasználva elnyerte ellenfele adogatójátékát, s utána magabiztosan zárta le a szettet.

A második játszma Györe remekül kezdett, 2:0-ra, 3:1-re és 4:2-re is vezetett, azonban Nakashima egy break után 4:4-re egyenlített. Ez azonban nem szegte kedvét Györének, aki a kilencedik játékban a szett során másodszor is elnyerte az amerikai adogatójátékát, utána pedig 6:4 arányban az játszma is az övé lett.

A harmadik szettben 2:2-nél Györe breakje után már csak az volt a kérdés, hogy a világranglista 38. helyezettje mikor tesz pontot a mérkőzésre: ez végül a tizedik játékban történt meg, amikor Györe a második meccslabdát kihasználva 7:5, 6:4, 6:4 arányban megnyerte a találkozót.

A következő fordulóban Györének a papírforma szerint könnyebb dolga kellene, hogy legyen, mint a nyitófordulóban, ugyanis a legjobb 32 közé jutásért a japán So Simabukuro és a francia Hugo Gaston, vagyis a selejtezőből a főtáblára jutó játékosok mérkőzésének a győztesével találkozik. Amennyiben Györe ezt az akadályt is sikerrel veszi, úgy a legjobb 32 között a világranglista második helyén álló Novak Đoković lehet az ellenfele.