Egy több mint három órán és ötven percen át tartó mérkőzésen a második helyen kiemelt Novak Đoković 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3-ra győzte le Györe Lászlót az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában, s így bejutott a legjobb tizenhat közé.

Az első két játszmában Györe fantasztikusan játszott, remekül szervált, s egy-egy breaknek köszönhetően magabiztosan megnyerte mindkét szettet. Utána azonban Đoković bebizonyította, miért is lesz a US Open után ismét világelső, s a kétszettes hátrányt nagyon gyorsan ledolgozta, a döntő szettben pedig 1:0-s vezetésnél elnyerte Györe adogatójátékát, s ezt a break-előnyt megőrizte a meccs végéig, igaz, 5:3-as vezetésnél Györének break-labdája volt, azonban Đokovićnak sikerült hárítania, s végül a második mérkőzéslabdát kihasználva jutott be a nyolcaddöntőbe. A második helyen kiemelt teniszezőnek másodszor sikerült kétszettes hátrányból fordítania kemény talajú pályán: 2011-ben a US Open elődöntőjében Roger Federer ellen nyert úgy, hogy az első két játszma a svájci teniszezőé lett.

Đoković ellenfele a negyeddöntőbe jutásért a 25 éves, horvát Borna Gojo (105. a világranglistán) lesz, aki Jiří Veselý ellen nyert 6:4, 6:3, 6:2-re.