A szerb válogatott bejutott a a Távol-Keleten zajló férfi kosárlabda-világbajnokság elődöntőjébe, miután a legjobb nyolc között 87:68-ra (24:25, 25:13, 24:17, 14:13) nyert Litvánia ellen.

A mérkőzés esélyese az Amerikai Egyesült Államokat legyőző, és a középdöntős csoport első helyén végzett Litvánia volt, amely jól is kezdte a meccset, utána azonban Szerbia egyenlített, majd a második negyedben szenzációs védekezésnek köszönhetően a litvánok mindössze 13 pontot dobtak. A harmadik negyedben sem változott a játék képe, Szerbia tovább növelte előnyét, mivel a litvánok ebben a játékrészben sem találták a szerb védekezés ellenszerét, s mindössze 17 pontig jutottak. Az utolsó negyed tizennyolc pontos szerb vezetéssel kezdődött, s ez a különbség tovább nőtt, így a végén Szerbia tizenkilenc pontos különbséggel, 87:68-ra nyert, és jutott be a legjobb négy közé.

A szerb válogatott ellenfele a döntőbe jutásért a Kanada és Szlovénia mérkőzés győztese lesz.