Hatalmas lépést tett a magyar labdarúgó-válogatott a 2024-es németországi Európa-bajnokság felé, miután Belgrádban megérdemelten 2:1-re legyőzte a csoport főesélyesének kikiáltott Szerbiát. A magyar nemzeti csapat így tíz ponttal az első helyen áll a G csoportban, míg a hétpontos Szerbia a második. Az Eb-re a csoport első és második helyezettje jut ki. A szerb válogatott három nap múlva Litvánia ellen lép pályára, a magyar válogatott pedig felkészülési mérkőzést játszik Csehországgal.

A kezdeti tapogatózás után a szerb válogatott első akciójából gól született: a 10. percben Sergej Milinković-Savić ugratta ki Dušan Tadićot, aki önzetlenül az üresen álló Dušan Vlahović elé passzolt, a Juventus csatára igen rosszul találta el a labdát, s az be se ment volna az üres kapuba, de a szerb támadó szerencséjére a menteni igyekvő Szalai Attila öngólt vétett. A folytatásban is többet birtokolta a magyar válogatott a labdát, de a szerbek veszélyesebbek voltak az ellenfél kapuja előtt. Aztán jött a 34. perc, amikor a magyar válogatott egyenlített: egy jobboldali akció során Negónak sikerült Sallai Roland elé pöccintenie a labdát, a magyar játékos lövését a szerb, Vanja Milinković-Savić kapus védte, de pont Sallai elé került vissza a labda, akinek másodszor már nem sikerült kapura lőnie, helyette egy passz jött össze, így a labda Varga Barnabás elé került, aki remek reflexszel piszkált bele és egyenlített. A szerb válogatott még fel sem ocsúdott a kapott gól után, amikor az eredményjelzőn már 2:1 állt Magyarországnak: a 36. percben egy kapu előtti kavarodás után Lang Ádám keresztbe lőtt labdájára Willi Orbán érkezett remekül, a szerb védelem csak tétlen szemlélője volt az eseményeknek, így Orbán megszerezte hatodik gólját a válogatottban, amivel a magyar válogatott megfordította az eredményt.

A szünetben Dragan Stojković, a szerb válogatott szövetségi kapitánya kettőt is cserélt: Nemanja Radonjićot és Filip Kostićot is lehozta, s helyükre Andrija Živković, valamint Filip Mladenović érkezett. Ahogy múlt az idő, egyre több helyzetet dolgozott ki a hazai együttes, s Dibusz Dénes hatalmas bravúrjai is szüksége volt a vendégeknek, hogy megőrizzék egygólos előnyüket: a magyar kapus előbb Vlahović bombáját, majd Veljković fejesét is kiütötte. A magyar védelem derekasan állta a sarat, s meg is őrizte az egygólos előnyét a mérkőzés végéig, így megnyerte a csoport rangadóját, s az első helyen várja a folytatást.

A magyar válogatott október 14-én lép legközelebb pályára az Eb-selejtezőben, amikor Budapesten a szerb válogatottat látja vendégül.