Novak Đoković három szettben (6:3, 7:6, 6:3), 3 óra 16 perc alatt győzte le az orosz Danyiil Medvegyevet az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi döntőjében, megszerezve ezzel 24. Grand Slam-győzelmét. Ezzel tovább javítja saját rekordját a férfiak között, egyben utolérte az abszolút csúcstartó ausztrál Margaret Courtot, aki 1977-ben 24 GS-trófeával vonult vissza, írja az MTI.

A harmadikként rangsorolt Medvegyev harmadszor jutott a fináléba a US Openen. 2021-ben egy szenzációs mérkőzésen megverte a döntőben Đokovićot, akinek akkor emiatt nem sikerült egy naptári évben megnyernie mind a négy nagy versenyt.

A szerb teniszező a 36. Grand Slam-döntőjét játszotta, ebből 24-et meg is nyert. Idén is ott volt a négy nagy verseny döntőjében, csak Wimbledonban kapott ki, akkor Carlos Alcaraz verte öt szettben. Az pedig már mérkőzés előtt biztos volt, hogy hétfőtől újra Đoković lesz a világelső.