A szerb három, a magyar labdarúgó-válogatott pedig egy pontot szerzett a 2024-es Európa-bajnokság G csoportjának keddi játéknapján: Szerbia Belgrádban 3:1-re nyert Montenegró ellen, s ezzel nagy lépést tett a kontinensbajnokságra való kijutás felé, míg a magyar nemzeti együttesnek nem sikerült kiharcolnia a kijutást Litvániában, ahol kétgólos hátrányból állt fel Marco Rossi csapata, és 2:2-es döntetlent játszott. A magyar válogatottnak a Bulgária elleni idegenbeli, és a Montenegró elleni hazai mérkőzésen elég egy pontot szereznie, hogy ott legyen a jövő évi, németországi kontinensbajnokságon.

Jelenet a Litvánia-Magyarország (2:2) mérkőzésről (AP Photo/Mindaugas Kulbis)

A szerb labdarúgó-válogatott az első félidőben igencsak szenvedett Montenegró ellen, s habár Mitrović klasszis megmozdulása után a 9. percben megszerezte a vezetést a vendéglátóknak, Jovetić a 36. percben ballal kilőtte a bal felsőt, így döntetlennel mehettek a csapatok a szünetre. A folytatásban Tadić és Mitrović voltak a találkozó főszereplői: a 73. percben az előbbi adott gólpasszt az Al-Hilal csatárának, majd négy perccel később fordított volt a szereposztás, s Tadić növelte a szerbek előnyét kétgólosra.

Európa-bajnoki selejtező, G csoport:

Szerbia-Montenegró 3:1 (Mitrović a 9., a 73., Tadić a 77., illetve Jovetić a 36. percben)

Litvánia-Magyarország 2:2 (Csernics a 20., Szirvusz a 36., illetve Szoboszlai 11-esből a 67., Varga B. a 82. percben)