Elszenvedte második vereségét a magyar férfikézilabda-válogatott a Németországban zajló Európa-bajnokság középdöntős csoportjában: Chema Rodriguez kiválasztottjai a házigazda németektől kaptak ki 35:28-ra, így már csak matematikai esélyük maradt a második, elődöntőt érő hely megszerzésére.

A magyar válogatott az első félidőben jól játszott, s hol Lékaiék, hol a németek vezettek, s végül ez utóbbiak egygólos előnnyel (18:17) mehettek a szünetre. Utána azonban a magyar válogatottnak nem sikerült elkapnia a fonalat, a németek pedig egyre jobb teljesítményt nyújtottak támadásban és védekezésben is, így az utolsó tíz percre már úgy fordultak rá a csapatok, hogy hat gól volt a házigazda ország előnye, amelyet a végéig még eggyel megtoldottak, így hét góllal győztek.

A magyarok a csoport utolsó fordulójában a már biztos csoportelső franciákkal találkoznak szerdán. Amennyiben a németek szerdán legyőzik a horvátokat, úgy ők jutnak be a négy közé. A magyarok abban az esetben szerezhetik meg a második helyet, ha legyőzik a franciákat, Ausztria és Németország pedig veszít Izland, illetve Horvátország ellen.

A csoport sorrendje: 1. Franciaország 8, 2. Németország 5, 3. Ausztria 4, 4. Magyarország 4, 5. Izland 2, 6. Horvátország 1 pont.

Az utolsó forduló párosítása: Magyarország-Franciaország (18 óra), Németország-Horvátország (20:30), Izland-Ausztria (15:30).