Cibakháza területe ismét kibővült, előbukkant hullámsírjából a két éve elsüllyedt cibaki sziget, írta a szoljon.hu.

2022-ben „bújt elő” először a Tiszából a homokpad, amely nyomban híressé tette a tiszazugi kistelepülést. A folyó alacsony vízállásának köszönhetően ez a napokban újra megtörtént, így Cibakháza „szigete” megint várja a látogatókat.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Valakik már kalóz zászlót is kitűztek a szigetre, amit nem hagyhatunk. Az önkormányzat visszafoglalja jogos területét – mondta a portálnak Hegyes Zoltán polgármester.

A hírnév – ezzel együtt a látvány – várhatóan nem tart sokáig. A következő hétre egy méteres vízszintemelkedést jeleznek, így hamarosan eltűnik a hullámsírban a cibakháziak „szigete”.