A szombat esti fővárosi tüntetésen mintegy 25 és 27 ezer ember gyűlt össze, mondta vasárnap Ivica Dačić belügyminiszter. Hozzátette, a rendőrség 14 személyt állított elő azzal az alapos gyanúval, hogy bűncselekményeket követtek el.
„Három személyt szabálysértés miatt állítottak elő, két személy külföldi állampolgár, őket azért tartóztatták le, mert állami intézmények közelében vettek részt a tüntetésen. A rendőrség még dolgozik további személyek azonosításán, bűnvádi és szabálysértési feljelentéseket tesz majd. Több mint kétezer rendőr van az utcákon, de egy gumibotot nem használtak a tüntetők ellen”, mondta Dačić.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A beavatkozás alatt, a két vasútállomáson, egyetlen személy sem sérült meg, sem civil, sem rendőr.


