„Egyedülálló lehetőség volt ez Marinica Tepić, a Szabadság és Igazságosság alelnöke számára, hogy megtekintse a vasutat”, mondta vasárnapi sajtótájékoztatóján Aleksandar Vučić szerb elnök, utalva a prokopi és újbelgrádi vasútállomáson történt tüntetésre.
„Történelmi lehetőség volt számára, hogy leüljön a vasútra és megnézze azt, mivel az ő idejében ilyen nem volt. Láthatta, hogy néz ki egy modern vasút” – mondja Vučić, majd azt állította, hogy „Tepić idejében” nulla méter vasutat építettek, és „vasutat vagy vonatot nem láttunk sehol”.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„A vonatok átlagsebessége akkor 26 kilométer volt óránként” – mondta Vučić.


