Nem csak az autósokat, a gyalogosokat is ellenőrzi az újvidéki rendőrség augusztus 18-ig. A rendőrség többek között azt fogja figyelni, hogy a kijelölt gyalogátkelőhely helyett 100 méteres távolságon belül kelt-e át az úttesten a gyalogos, vagy hogy piros lámpán ment-e át a zebrán. A rendőrség emellett büntetést róhat ki azokra is, akik mobiltelefonnal a kezükben, vagy fejhallgatóval lépnek rá az úttestre. Az illetékesek kiemelt figyelmet fordítanak a szülőkre is, akik gyermekükkel együtt a nem megfelelő helyen mennek át az úton. A rendőrség arra kéri a járművezetőket is, hogy figyeljenek a gyalogosokra és tartsák be a közlekedési szabályokat.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal


