Emmanuel Macron francia elnök augusztus 29-én és 30-án Belgrádba látogat, a látogatás célja és üzenete pedig, hogy megerősítse álláspontját, miszerint támogatja Szerbia európai integrációját – jelentette be csütörtökön az Élysée-palota.
Aleksandar Vučić szerb elnök áprilisi hivatalos párizsi látogatása után az újabb találkozó lehetőséget biztosít arra, hogy megvitassák a gazdaság, az egészségügy, az energia, a kultúra és a mesterséges intelligencia terén folyó együttműködést.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Vučićot Franciaországban üdvözölve Macron azt mondta, Szerbia jövője az Európai Unióban van, és „sehol máshol”.
Felszólította Belgrádot és Pristinát, hogy mindenki tegyen meg mindent azért, hogy előrelépés történjen a kapcsolatok normalizálása felé vezető úton.
Franciaország augusztus elején elítélte a koszovói hatóságok egyoldalú lépéseit, amelyek veszélyeztetik a Belgrád és Pristina közötti kapcsolatok normalizálására irányuló törekvéseket, „a két ország európai perspektívája megvalósulásának előfeltételeit” – emlékeztet a France Presse.


