Aleksandar Vučić szerb elnök pénteken közölte, a szerb kormány elfogadta javaslatát, hogy a nyugdíjemelésre már idén december 1-től megtörténjen.

Az államfő rámutatott, már decemberben megemelik a nyugdíjakat, nem pedig január elsejétől, mint ahogyan azt korábban tervezték, és hozzátette, az emelés 11 százalékos lesz.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Szeretném elmondani a nyugdíjasoknak, hogy úgy tűnik, Szerbia kormánya elfogadta javaslatomat, hogy a nyugdíjemelésre egy hónappal korábban, december elsején kerüljön sor” – írta Vučić a buducnostsrbijeav Instagram oldalon közzétett bejegyzésében, melyben úgy fogalmaz, bízik benne, hogy az emelés 11 százalékos lesz.