A tanügyi dolgozók reprezentatív szakszervezeteinek a képviselői megállapodtak a további akciókról – közölte a Szerbiai Tanügyi Dolgozók Szakszervezeteinek Uniója (USPRS), amely szerint a szeptember 16-i munkabeszüntetés és tiltakozás után az illetékes minisztérium még nagyobb nyomást helyezett az iskolaigazgatókra, ezért újabb tiltakozás lesz.
„Megengedhetetlennek és példátlannak tartunk a munkavállalókkal szembeni bármiféle nyomásgyakorlást, ellenük minden rendelkezésre álló eszközzel harcolni fogunk, ez lesz a további tárgyalások feltétele. Emiatt arra kérünk mindenkit, hogy október 2-án függesszék fel a tanítást, ezen a napon tiltakozást tartunk Belgrádban. A szakszervezetek a hatalom minden résztvevőjét arra kérik, hogy teljesítsék a követeléseiket, és figyelmeztetnek a szerbiai iskolákban uralkodó helyzet komolyságára is” – olvasható a közleményben.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Illusztráció: Pixabay


