Élesen bírálta az ellenzéket Aleksandar Vučić szerb államfő vasárnap New Yorkban. Kiemelte, szerinte végzetes lenne az ország számára, ha csak egy napra is hatalomra kerülnének. Egyúttal bejelentette, hogy a parlamentben, „megeszi őket reggelire” (széttépi majd őket, mint Blöki a lábtörlőt – rasturiću Vas kao Panta pitu).
Az ENSZ közgyűlését megelőzően a szerb államfő újságírói kérdésre mondta el, szerinte mi vezetett ahhoz, hogy Koszovó ilyen helyzetbe kerüljön, valamint hozzátette, azok, akik őt hibáztatják Koszovó miatt, minden közlekedési balesetért őt okolják. Hozzátette, Koszovóért nehéz helyzetben kell küzdenie, úgy, hogy közben megőrizze a békét, mert fegyverrel csak rövid ideig tartó eredményt lehet elérni.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Kiemelte, hogy készen áll arra, hogy részt vegyen a parlament ülésén és a lítiumról beszéljen.
“Minden alkalommal megjelentem, és minden alkalommal meggyőzően megszégyenítettem őket, és le tudtam győzni őket, mert tényekes sorakoztattam fel. Várom, hogy meghívjatok a parlamentbe, széttéplek benneteket, mint Blöki a lábtörlőt, méghozzá tényekkel”, mondta a szerb elnök.


