Összesen 40 határsértőt állítottak meg és 139 embert fogtak el a határon csütörtökön, áll a rendőrség beszámolójában.

Ásotthalom környékén a járőrök 4 alkalommal 38 határsértőt fogtak el, míg Budapesten 2 migránst tartóztattak fel. A megállítottak bangladesi, ghánai, pakisztáni és szír állampolgárnak vallották magukat, de ezt nem tudták igazolni, ezért a rendőrök visszavitték őket a határhoz. Csongrád-Csanád vármegyében 6 esetben összesen 99 főt, Bács-Kiskun vármegyében 1 esetben összesen 40 főt akadályoztak meg az illegális határátlépésben. Egy embercsempész ellen indult büntetőeljárás.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal