Az embereknek nézniük kellene a hétfői, lítiumról szóló parlamenti ülést, hogy nevessenek egy kicsit, mondta Aleksandar Vučić szerb államfő a Pink Televízióban vasárnap este.

Szerinte az embereknek tudniuk kell, hogy az ellenzék mindent tönkretenne, megengedné, hogy nikkelt, kobaltot, urániumot, palát bányásszanak, csak lítium ne legyen, “mindaddig míg ők nem kerülnek hatalomra”.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Vučić hozzátette, hogy semmi sem igaz abból, hogy kénsav és 250 Celsius-fokon történő feldolgozás kíséri a lítiumbányászatot. Szerinte vannak médiumok, amelyek segítik a nyomásgyakorlást, de egy komoly országban ennek hatására nem változtatnak kormánydöntéseket.