A pénteki, 14 halálos áldozatot követelő újvidéki baleset után Aleksandar Vučić szerb elnök hétfőn, a Happy Televízió Ćirilica című műsorában lépett először a nyilvánosság elé.
„A szörnyű tragédiát követően, amely hazánkban minden normális és tisztességes embert megrendített, szeretném még egyszer részvétemet kifejezni az áldozatok családjainak és hiszem, hogy most egész Szerbia nevében beszélek. Mindazokért imádkozunk, akik súlyosan megsérültek és reménykedünk, hogy az orvosok és Isten segítségével túl lesznek a nehézségeken” – fogalmazott a szerb elnök, majd hozzátette:
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„Amikor ilyen tragédiák történnek, akkor a nemzet, az állam családként egyesítette a tisztességes embereket. A tisztességes emberek pedig senki fejét sem követelik, hanem azt nézik, hogy családként szorosan összekapaszkodva hogyan keveredjenek ki ebből, együtt aggódnak azokkal, akiket a legnagyobb fájdalom ért, vigasztalják azokat és reménykednek, hogy soha többé ilyen ne történjék. Az áldozatokat segítenünk és támogatnunk kell, de büntetőjogilag is felelősséget vállalni” – fogalmazott a szerb elnök.
Aleksandar Vučić (Beta/Miloš Miškov)


