Goran Vesić kedden hivatalosan is lemondott a szerb kormányban betöltött tisztségéről, azaz az építésügyi, közlekedési és infrastruktúra-fejlesztési miniszteri pozíciójáról.

Lemondásban azt írja, felelős emberként mondott le tisztségéről, hogy személyes példájával mutassa mag, hogy a mai Szerbiában létezik erkölcsi felelősség azért a szörnyű tragédiáért, amely abban az ágazatban történt, amelynek az élén állt.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Az X közösségi oldalon azt írta, tiszta lelkiismerettel és eredményeire büszkén távozik.

„A polgárok iránti nagy tisztelettel és felelősséggel dolgoztam, és abban a hitben, hogy ezt kizárólag Szerbia érdekében tettem” – írta Vesić.

Amint arról beszámoltunk, a tárcavezető hétfő esti sajtótájékoztatóján harangozta be, hogy le fog mondani miniszteri tisztségéről az újvidéki baleset miatt, amelyben 14 személy vesztette életét.

Könnyek között mondott le az építésügyi miniszter az újvidéki tragédia miatt