Miloš Vučević miniszterelnök a Tanjug hírügynökségnek nyilatkozva elmondta, elfogadja Goran Vesić építésügyi, közlekedési és infrastruktúra-fejlesztési miniszter lemondását.

Vučević úgy fogalmazott, hogy semmi kétsége afelől, hogy Vesić szubjektíven nem felelős azért, ami november elsején Újvidéken történt.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Úgy gondolom, hogy Goran Vesić tette egy komoly emberhez méltó cselekedet, aki tisztában van azzal, hogy amikor tisztséget lát el, akkor azzal együtt a felelősség terhét is vállalja” – mondta a kormányfő.

Vučević ugyanakkor kiemelte, Vesić objektív felelőssége annyi, hogy ő az illetékes tárca minisztere.

„Több telefonbeszélgetésünk is volt, és én ennek ellenére elfogadom az ő lemondását. Köszönettel tartozok neki mindazért, amit ebben a mandátumban és a korábbi összetételű kormányokban is végzett. Nem mondhatom, hogy nem végezte a munkáját, de a politikában akkor is van felelősség, ha az illető személyesen nem felelős valamiért. Megértettem üzenetét és lemondását” – jelentette ki Vučević.