Mintegy négyezer egészségügyi dolgozó lépett sztrájkba hétfőn Horvátországban, mert elégedetlenek a béreikkel és a bérelosztással. Az első információk szerint a tiltakozás 58 egészségügyi intézményt érint Horvátország szerte. A tiltakozók 20 százalékos béremelést követelnek.
A Zajedno Szakszervezet elnöke Krunoslav Kušec a Hina hírügynökségnek azt mondta, hogy hihetetlenül nagy a részvétel, nagyon sokan csatlakoztak a megmozduláshoz.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Sztrájkolnak a radiológus technikusok, laboránsok, higiéniai személyzet, egészségügyi nővérek, gyógyszeripari technikusok. Az Egészségügy Minisztérium korábban úgy nyilatkozott, nyitott a tárgyalásokra és úgy vélik a sztrájk nem megoldás.


