A Szerb Haladó Párt (SNS) szimpatizánsainak egy csoportja csütörtök reggel gyalogszerrel indul Újvidékről Belgrád felé, hogy részt vegyen a június 27-re meghirdetett nagygyűlésen a fővárosban. A tervek szerint a mintegy 80 kilométeres távot két éjszakai pihenővel teszik meg, írja az IN Medija.

A gyalogos menet június 25-én, csütörtökön indul Újvidékről. Az indulás pontos helyszíne és a résztvevők száma egyelőre nem ismert, az útvonal azonban már meghatározott. Az út első állomása Inđija lesz, ahol csütörtökön este 20 órakor ünnepélyes fogadást szerveznek számukra a Szabadság téren.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Bár a szállás pontos helyszíne hivatalosan még nem ismert, feltételezések szerint ismét a Petar Kočić Általános Iskola adhat otthont a résztvevőknek, ahol a gyalogosok már 2025 áprilisában is megszálltak.

Az inđijai haladópártiak állítása szerint a koordinátorok 1 600 fős „kvótát” határoztak meg azok számára, akiknek fogadniuk kellene az érkező menetet.

A központi téren szervezett fogadóprogram 17 órakor kezdődik, és egészen 20 óráig tart, amikorra a gyalogosok érkezését várják.

Az Újvidékről induló résztvevők pontos száma egyelőre nem ismert.

Fotó: 021.rs