Halad előre a Hankó-botrány felderítése, jelentette be kedden délután Tarr Zoltán,

Magyarország társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős minisztere.

Mint írja, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hat érintettet vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„A nyomozók munkája és a korábbi, politikai lojalitásból kiosztott közpénzek átvilágítása elengedhetetlen, mert csak így lehet átláthatóan átalakítani, szakmai alapon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert kiépítését. A hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók az Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak.
Egyébként a támogatások kapcsán egy hónappal ezelőtt indult nyomozás. Erről a Telex írt akkor. Kérdésükre azt írták „A Nemzeti Kulturális Alap által nyújtott támogatások kapcsán a NAV költségvetési csalás, valamint hűtlen kezelés bűncselekmény gyanúja miatt folytat nyomozást. A büntetőeljárás eredményessége és a nyomozás érdekére tekintettel az üggyel kapcsolatban jelenleg nincs nyilvánosságra hozható információ” – írta a NAV arra a levelükre, amiben arról érdeklődtek, indult-e nyomozás azokkal a támogatásokkal összefüggésben, amelyekből a Nemzeti Kulturális Alap milliárdokkal támogatta az elmúlt években az egyik közismert hegedűművészt.
A Telex azt is megírta akkor, hogy Mága Zoltán 500 milliót kért, hogy a Fidesznek kampányoljon, Hankóék pedig odaszóltak az NKA-nak, hogy teljesítsék a kérést.
Mága Zoltán Vajdaságban is koncertezett több alkalommal a választásokat megelőzően.