Gyorsabban öregedhetnek az újabb generációk tagjai, mint a korábbi generációk képviselői. Egy friss tanulmány szakértői úgy gondolják, ez megmagyarázhatja, hogy miért válhatnak egyre gyakoribbá bizonyos ráktípusok – írja a 24.hu.

Nature Medicine című tudományos folyóiratban megjelent kutatás készítői a baby boomer generáció korai ötvenes években született képviselőinek, a hatvanas-hetvenes években született X generációsok, valamint a kilencvenes években született milleniumi generációs emberek adatait hasonlították össze. Az eredmények alapján a későbbi generációk tagjainak biológiai életkora és tényleges életkora között átlagosan nagyobb volt az eltérés, mint a korábbi generációk tagjainál, és nem pozitív irányban.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Ez azt jelenti, hogy az újabb generációk tagjai átlagban biológiailag idősebbek, mint a felmenőik lehettek ugyanabban az életkorban. A szakértők úgy gondolják, hogy ez a jelenség összefüggésben lehet bizonyos ráktípusok kialakulásának kockázatával, ami megmagyarázza, hogy miért egyre gyakoribbak az ilyen betegségek a fiatalabb korosztályok körében is. Különösen a tüdőrák, az emésztőszervrendszeri daganatok, illetve a méhet érintő tumorok megjelenésének veszélyét növelheti a felgyorsult biológiai öregedés.

Amint a Science Alert írja, egyelőre nem teljesen világos, hogy pontosan milyen tényezők állhatnak a korán jelentkező rákbetegségek kialakulása, illetve a gyorsuló biológiai öregedés mögött, ám minden bizonnyal modern városi környezetben kell keresni a választ.

Fotó: Pixabay