Budapest elkötelezett az euró bevezetése mellett – jelentette ki Kármán András magyar pénzügyminiszter, és megerősítette, hogy Magyarország vállalta: 2030-ig teljesíti a maastrichti szerződésben meghatározott kritériumokat.
A Maastrichti Szerződés értelmében, amely az Európai Unió gazdasági és monetáris irányelveit határozza meg, minden új tagállam vállalja az euró közös valutaként való bevezetését, amint teljesíti a szigorú gazdasági feltételeket – írja az eKapija.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Kármán azt is bejelentette, hogy pénteken Magyar Péter miniszterelnökkel együtt találkozik Kyriakos Pierrakakis görög miniszterelnökkel, aki egyben az EUROGROUP elnöke is.
Kármán kitért az alapkamat befagyasztásának témájára is, és úgy fogalmazott, hogy ez „örökké aktuális kérdés”.
„Ez egy örökké aktuális téma, függetlenül attól, hogy ezt már többször elmondtuk. Felelős gazdaságpolitikával és kiszámítható költségvetéssel az előző kormánynak nem kellett volna bevezetnie és határozatlan ideig fenntartania olyan, a piac számára káros és kedvezőtlen intézkedéseket, mint a jelzáloghitelek kamatainak befagyasztása” – írta Kármán Facebook-bejegyzésében.
Fotó: Facebook


