Csütörtökön hajnalban a volt városi malom épületénél, a Belgrádi úton, a teljes külső homlokzat szinte egészét beborítva két óriásplakátot helyeztek el azzal a céllal, hogy az arra közlekedők számára azt az üzenetet közvetítsék: Szerbia győz.

De pontosan kit győz le Szerbia egy impozáns méretű óriásplakáttal és üres szlogenekkel?

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Kivel vív csatát Szerbia, és kinek kellene megértenie, hogy győzött?, tesz fel a kérdést a Szerbiai Népi Mozgalom szabadkai szervezete.

Azoknak az embereknek, akik a városi kórházba tartanak, amely talán majd akkor épül fel, amikor Szerbia győz? Vagy azoknak, akik más városokból érkeznek, illetve áthaladnak az elszegényedett és szomorú Szabadkán, ahol a polgárokat már csak a nagygyűléseken számolják össze?

A Szerbiai Népi Mozgalom városi bizottsága felteszi a kérdést: megfizette-e a Szerb Haladó Párt ezt a két óriásplakátot a városnak, és ha igen, milyen módon? Illetve ki az, aki mindenféle pályázat nélkül, saját elhatározásából kisajátítja, illetve „kiárusítja” a városi vagyont?

Ki az, aki szürreális gátlástalansággal sajátítja ki a városi tulajdont azért, hogy ráerőltesse elképzeléseit azokra a szerencsétlen emberekre, akiknek méltóságát ma már szendvicsek és palackozott víz mennyiségében mérjük?

A Szerbiai Népi Mozgalom szabadkai szervezete úgy véli, hogy miközben Szerbia képzeletbeli háborúiban győzedelmeskedik, Szabadka elveszíti fiatalságát, szellemét, hagyományait, tekintélyét és mindazt, amivel egykor rendelkezett.

Szabadka haldoklik, és ezen a Szerb Haladó Párt egyetlen óriásplakáttal sem fog tudni változtatni, függetlenül annak méretétől, állapítják meg a közleményben.