A Szerbia Központ (SRCE) párt közleményben jelentette ki, hogy a Szerb Haladó Párt (SNS) szombati belgrádi rendezvénye miatt elrendelt, a városközpontot érintő háromnapos forgalomleállítás „a rezsim arcátlanságának csúcsa és nyílt terror a belgrádi lakosokkal szemben”.

A közlemény szerint a péntek hajnali 4 órától hétfő hajnali 4 óráig tartó útlezárások jelentős nehézségeket okoznak a polgároknak, különösen a magas hőmérséklet miatt.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Arra kényszeríteni az embereket, hogy a túlmelegedett autóbuszokon és a dugókban órákat töltsenek a munkanap közepén, valamint arra kötelezni őket, hogy szabályosan parkoló autóikat áthelyezzék pusztán azért, hogy néhány órányi hamis támogatás díszleteit felállítsák, nem jelent mást, mint a polgárok egészségének és biztonságának közvetlen veszélyeztetését” – értékelte a SRCE.

A párt felszólította a városi hatóságokat és a közlekedési rendőrséget, hogy magyarázzák meg, ki és mely törvény alapján adott engedélyt a belgrádi belvárosban elrendelt háromnapos forgalomkorlátozásra.

A SRCE szerint még akkor sem világos, hogy miért állították le a forgalmat már péntek reggeltől, ha a rendezvényt valóban három napra jelentették be, hiszen maga az esemény csak szombat este kerül megrendezésre.

A SRCE belgrádi városi szervezete úgy értékelte, hogy ez a lépés azt bizonyítja: a hatalom „lezárások és az erő agresszív színlelése mögé bújik”, és azonnali intézkedést követelt a forgalomkorlátozásról szóló döntés visszavonására.

Rengeteg busz érkezik Belgrádba a hétvégén az egész országból