21,4 millió dinárt hagyott jóvá a tartományi kormány a palicsi Víztorony felújítására, a munkálatokat pedig a Palics Park Kft. felügyeli majd. A Víztorony 1910-ben épült fel, azóta Palics védjegyévé vált.

A szecesszió stílusában épült Víztorony Komor Marcell és Jakab Dezső tervei alapján készült, és két egységből áll: a toronyból és a kör alakú pavilonból, amely eredetileg villamosmegálló volt. Ez az épület, a Vigadóval és a Női stranddal egyetemben kiemelt jelentőségű kulturális értéknek számít.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal