Szerbia kilenc városában minősítette nagyon veszélyesnek az időjárást szerdán a Dr. Milan Jovanović Batut Közegészségügyi Intézet, ezekben a városokban vörös riasztás van érvényben. Ez a helyzet Belgrád egyes részein, Óbecsén, Nagykikindán, Nagybecskereken, Zomborban, Újvidéken, Versecen, Smederevska Palankán és Kruševacon.

Az orvosok azt javasolják, hogy ilyen kánikulában gyakran cseréljük szárazra és tisztára az öltözékünket, ne végezzünk komoly fizikai aktivitást, és 20 percenként igyunk meg egy pohár vizet. Rosszullét (zavarodottság, ájulás, rendkívül meleg és száraz bőr) esetén kérjünk orvosi segítséget.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Narancssárga riasztást Szerbia 17 városában, illetve községében hirdettek ki, ami veszélyes időjárásnak minősül. Szerbia északi és részben középső részén rendkívül magas hőmérséklet várható egészen augusztus 18-áig.