Annak ellenére, hogy enyhébbnek, sőt, a negyven fok feletti hőmérséklethez képest frissnek tűnt a reggel Észak-Bácskában, az előrejelzések szerint éppen itt lesz a legmelegebb csütörtökön.

A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet csütörtök reggeli előrejelzése szerint Palicson lesz a legmelegebb Vajdaságban, mégpedig 39 Celsius-fok lesz a maximum. Ennél melegebb csak délen, Nišben lesz, ahol 40 Celsius-fokra kell számítani.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Az ország egész területén vörös riasztás van érvényben a hőség miatt, a hőmérséklet 37 és 41 Celsius-fok között várható. Augusztus 18-ig, vasárnapig mindenképp kitart a hőség, minden nap 38-41 Celsius-fok várható. Az UV-sugárzás is magas, 6-os és 8-as erősségű, a napon tartózkodástól mindenképp tartózkodjunk 10 és 16 óra között.

A változékony időjárás vasárnap kezdődik, ekkor már csak 33-36 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet. Hétfőtől felhős, zivataros, esős időre számíthatunk.