A helyi közösségeikben, ahol élnek indítsanak petíciót annak érdekében, hogy a településükön újítsák fel a meglévő közkutakat vagy építsenek újakat – erre szólította fel a polgárokat a Jog a vízre nevű kezdeményezés.

A Közösen küldünk kezdeményezéseket a kutak felélesztésére elnevezésű akció kapcsán kiadott közleményben az áll, hogy a vízhez való hozzáférés biztosítása közkutakkal egy sürgős intézkedés lenne az extrém hőmérsékletek nemkívánatos következményeinek az enyhítésére.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Az az álláspontunk, hogy a víz közkincs, és azért harcolunk, hogy ingyen legyen mindenki számára hozzáférhető. A megváltozott éghajlati feltételek között nem beszélhetünk működő közegészségügyi rendszerről, amennyiben közterületeken nincsenek közkutak tiszta iható vízzel” – állítja a szervezet, amely arra kéri a polgárokat, a nem formális csoportokat, egyesületeket és más jogi személyeket, hogy a polekol.org internetes oldalon keresztül ők is kezdeményezzék közkutak létesítését.

Illusztráció: Pixabay