A Zöld Baloldali Front közleményében bejelentette, hogy az elmúlt öt évben Szerbiában 240 munkás veszítette életét munkahelyi balesetben, ami átlagosan évi körülbelül 50 halálos esetet jelent.
A párt sajnálatát fejezte ki a két munkás halála miatt, akik a Kolubara Erőmű hamulerakó csatornájában fulladt meg. A Zöld Baloldali Front nyomozást követel az esettel kapcsolatban, és arra szólította fel a kormányt, hogy tegyenek meg minden szükséges intézkedést a hasonló tragédiák megelőzése érdekében.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
-Ez arra mutat rá, hogy a tavaly elfogadott Munkahelyi Biztonsági és Egészségügyi Törvény, amelynek célja, hogy jobban védje a munkavállalókat Szerbiában, nem bizonyult elegendőnek. Ezért sürgetjük a törvény szigorúbb alkalmazását és a megelőző intézkedések javítását– olvasható a közleményben.


