Az újvidéki vízvezeték-hálózatból származó víz emberi fogyasztásra alkalmas, közölte a Vízművek és Csatornázási közvállalat azt követően, hogy nematodákat, azaz orsós férgeket találtak a vízben.
A vállalat közleménye szerint a vízminták rendszeres analízise azt mutatja, hogy a víz minősége mikrobiológiai, fizikai-kémiai, valamint virológiai szempontból is folyamatosan megfelelő.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Kiemelik, hogy a vállalat dolgozói szüntelenül megtesznek minden technikai-technológiai és biztonsági intézkedést, hogy szavatolják a vezetékes víz minőségét és biztonságát.
„Arra kérjük a lakosságot, hogy ne terjesszenek dezinformációkat, és csak a vállalat által kiadott hivatalos közleményekre támaszkodjanak. Amennyiben bármilyen kérdésük, vagy kétségük támad, lépjenek velünk közvetlenül kapcsolatba” – olvasható a közleményben.
Amint arról korábban írtunk, Szerbia Királyság Megújhodási Mozgalma hétfőn, a vállalatból származó információk alapján azt közölte, hogy az orsós férgek jelentette problémát még három hét eltelte után sem oldották meg.
Három hét után sem oldották meg Újvidéken a férges víz problémáját


