Pénteken 18 órakor ismét beszédet intéz a néphez Aleksandar Vučić szerb kormányfő, amelyen a koszovói helyzetet fogja értékelni.
Az államfő Miroslav Lajčákkal, a Belgrád és Pristina közötti párbeszédért felelős uniós biztossal és Christopher Hill amerikai nagykövettel tartott keddi találkozója után jelentette be, hogy 72 órán belül a nyilvánosság előtt fog beszélni arról, mint vár el Szerbia a nemzetközi közösségtől az észak-koszovói szerbek elleni támadások miatt, és milyen lépéseket tesz ő maga.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Vučić szerint októberben hosszútávú és fontos javaslatokat terjesztenek a köztársasági képviselőház elé. „Harcolnunk kell Szerbia helyzetéért a világban és szövetségeseket kell találnunk. Minden tőlünk telhetőt meg fogunk tenni” – mondta akkor az elnök.
Fotó: Beta


