Ana Brnabić, a parlament elnöke még hétfőn este összehívja a lítium és bór kutatásának és bányászatának betiltásáról szóló törvényjavaslatról szóló ülést, értesült a szerb sajtó. Nem hivatalos információk szerint megvárja, hogy teljesülnek a törvényes feltételek, vagyis egy perccel éjfél után összehívja az ülést.
A sajtó szerint az ülésre október 7-én kerül majd sor.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Ana Brnabić hetfőn azt nyilatkozta, hogy a rendkívüli ülésszak keretében már nem lesz idő a lítiumról tárgyalni, de rendes parlamenti ülésszak keretében sor kerülhet a vitára.
Biljana Đorđević, a Zöld-Baloldal Front képviselője azt mondta, hogy ha a kormány nem hívja össze az ülést erről a törvénytervezetről, amelyet 86 ellenzéki képviselő javasolt, „a tiltakozás lesz az egyetlen módja annak, hogy erre kényszerítsék őket”.


