A szerb kormány negatív véleményezést adott arról a törvényjavaslatról, amelyet az ellenzék nyújtott át és a lítium és bór bányászatának tilalmára vonatkozik, nyilatkozta Miloš Vučević szerb kormányfő. Kiemelte, a kormány döntését továbbította a parlamentnek, amely október 7-én vitázik majd a javaslatról.

A kormányfő hozzátette, készen áll arra, hogy ő maga részt vegyen az ülésen, annak ellenére, hogy aznap a nap folyamán Észak-Makedóniában tartózkodik majd. Véleménye szerint Aleksandar Vučić államfőnek nem kell jelen lennie az ülésen, mert ez a javaslat nem azoktól származik, akik követelték, hogy a parlament vitázzon a lítiumbányászatról.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Október 7-én lesz napirenden az a törvénymódosítási javaslat, amely a bányászatról és geológiai kutatásokról szól, s amely módosítást az ellenzék 86 képviselője nyújtott át.