Szerbia kormánya hétfői ülésén elfogadta azt a törvényjavaslatot, mellyel Koszovót különleges szociális-védelmi térséggé nyilvánítanák, közölte a kabinet.

A közlemény szerint azt a törvényjavaslatot is elfogadták, amely azoknak az igazságügyi szerveknek a megszervezését és hatásköreit szabályozza, amelyek a Koszovó területén elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban járnának el.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Ezt a döntést az az intézkedéscsomag előzte meg, amelyet Aleksandar Vučić szerb elnök harangozott be szeptember elején, az akkor kialakult koszovói helyzet kapcsán, válaszként arra, hogy Koszovó északi részén a hatóságok számos szerb intézményt zártak be.

Az államfő akkor öt követelést fogalmazott meg: a korábbi helyzetre való visszatérést, az észak-koszovói helyhatóságok kiírását, a szerbek visszatérését a koszovói rendőrségbe és a bíróságokba, a „politikai foglyok” kiszabadítását és a szerb többségű koszovói községek közösségének (ZSO) megalakítását.