Több száz üveg brandyt vitt magával egy román sofőr, akit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei az M5-ös autópályáról tereltek le ellenőrzésre. A NAV azt közölte kedden az MTI-vel, hogy Romániából Belgiumba tartott hat utasával az a 31 éves férfi, akinek járművét a sztráda kiskunfélegyházi pihenőhelyén vizsgálták át a járőrök.
A raktér átkutatásakor kiderült, hogy az utasok csomagjai alatt 246 román konyakosüveg van; a sofőr azt mondta, hogy a 170 liter égetett szeszt ő rejtette el, és mindegyiket saját fogyasztásra vásárolta. Megjegyezték, hogy az illegálisan behozott termék mennyisége jelentősen túllépte az EU-n belüli utazási szabályokban meghatározott keretet.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A pénzügyőrök a mintegy kétmillió forint értékű alkoholterméket lefoglalták és jövedéki törvénysértés miatt eljárást indítottak – áll a közleményben.


