Miután több tízezer ember békésen tüntetett Újvidéken a tizennégy halálos áldozatot követelő tragédiát követően, azt követelve, hogy a hatalom vállalja a felelősséget a történtek miatt, néhány tucat, maszkot viselő személy erőszakot alkalmazva kővel dobálta az újvidéki városháza épületét, s ezzel incidenst okozva a tüntetésen. Aleksandar Vučić szerb államfő valamivel este tíz óra után érkezett Újvidékre, és a Szerb Haladó Párt Felszabadulás sugárúti városi szervezetének székhelyére ment, ahonnan beszédet intézett az őt támogatókhoz. Tíz óra tájban szervezetten elkezdtek a párt székháza előtt gyűlni az emberek. Vučić beszédét, amit közvetlenül a székház épületének ajtajában állva mondott el, a Pink és az Informer Televíziók közvetítették. Az N1 riporterét a tömeg nem engedte az elnök közelébe.
„Nagy tragédia érte az országunkat. Kicsivel előbb gyertyát gyújtottam a vasútállomáson. Óriási szomorúság ért minden szerbiai várost, falut. Az állam minden eszközt bevetett, hogy azokat megbüntessük, akik felelősek ezért a szörnyű tragédiáért. Senki sem ússza meg, legyen akármilyen közel a hatalomhoz, bármilyen hibát követett is el. Mindenki, aki felelős a néhány nappal ezelőtti tragédiáért, felelni fog, segítjük a családokat, akik elveszítették a hozzátartozóikat és mindent megteszünk azért, hogy az áldozatok neveit ne felejtsük el. Ma viszont este olyasminek voltunk a szemtanúi, amivel nem büszkélkedhetnek a tüntetés szervezői. Amikor az emberek szomorúak, gyászolnak, akkor nem dühösek, nem törnek-zúznak és nem tapossák meg a nemzeti zászlót. Semmi sem volt nekik szent, sem az áldozatok, sem a tragédia, ami megrázta az országot, sem az, amit az őseik építettek.”, mondta Aleksandar Vučić.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az ellenzéknek az államfő azt üzente, soha erőszakkal nem fognak elérni semmit ebben az országban. Majd arra kérte a támogatóit, hogy soha se válaszoljanak hasonló lépésekkel, mint amilyenekkel az ellenzék él.
Beszéde közben az államfő azt is bejelentette, hogy szerdán hatalmas akció indul a kábítószerkereskedők ellen Újvidéken. Beszéde közben többen tapsoltak, Szerbiát éltették. 
„Azt szeretném üzenni a tüntetőknek, akik csak akkor támadnak, amikor csoportban vannak, de akkor sem tudnak semmit sem tenni, hogy a rendőrség ma este visszafogott volt. Nemcsak miattuk, hanem az áldozatok iránti tiszteletből. De ne gondolja a nép, Szerbia népe, egy pillanatra sem, hogy az erőszak az megengedett dolog. Mindenki, aki részt vett a támadásokban, megkapja a büntetését. Megvédjük a szerb zászlót és a tisztességes szerb nép fog győzni. Mindazokat, akik rendőrökre támadtak, a törvény előtt vonjuk felelősségre. A válaszunk azonban soha ne legyen a bosszú nyelve, kezet kell nyújtanunk szomszédainknak, el kell fogadnunk az eltérő politikai véleményt. Készüljenek, nem tudom mikor, de már nem kell sokat várni, lesz alkalom és újra legyőzzük őket” – mondta Vučić a Felszabadulás sugárúton kedden este, majd hozzátette, Újvidéken együtt fognak uralkodni szerbek, magyarok, ruszinok, szlovákok…
Így tartotta beszédét a szerb államfő kedden este Újvidéken (Screenshot, Informer)


