A szülő-gondozókról szóló törvényjavaslat július elején kerül a parlament elé, az első kifizetések pedig októberben várhatók azon szülők számára, akik sajátos nevelési igényű vagy krónikus beteg gyermekükről gondoskodnak, közölte Đuro Macut miniszterelnök hétfőn a Szerbiai RTV reggeli műsorában.

A kormány pénteki ülésén elfogadták a szülő-gondozókról szóló törvényjavaslatot. Az új jogszabály havi 65 ezer dináros juttatást irányoz elő a szülő-gondozók számára, emellett az állam fizeti számukra az egészségbiztosítási, nyugdíj- és rokkantsági biztosítási járulékokat is – áll a kormány közleményében.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Macut miniszterelnök az RTS reggeli műsorában elmondta, hogy a törvény július elején kerül a parlament elé, a gyakorlati megvalósítás és a kifizetések pedig várhatóan októberben kezdődnek meg.

Kiemelte, hogy azoknak a szülőknek a támogatásáról van szó, akik sajátos nevelési igényű, illetve krónikus beteg gyermekeket nevelnek.

„Ezeket a szülőket olyan személyekként ismerjük el, akik teljes mértékben gyermeküknek szentelték magukat. Ez annak az elismerése, hogy rendkívül nehéz szerepet vállalnak, amely társadalmi megbecsülést érdemel” – mondta Macut.

A törvény pontosan meghatározza a jogosultság megszerzésének és megszűnésének feltételeit, valamint a jogok érvényesítésének eljárását. A jogszabály egy elektronikus nyilvántartási rendszer létrehozását is előirányozza a kedvezményezettek számára, a törvény hatékonyabb végrehajtása érdekében.