„Ezúton szeretnénk kérni megértésüket és együttműködésüket, mivel pénteken (június 26-án) sok önálló töltőállomás zárva lesz” – közölte a kis(ebb) töltőállomásokat, benzinkutas cégeket tömörítő magyarországi Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ).
Az FBSZ azt nehezményezi, hogy az új kormány sem hajtja végre a régi kormány által számukra az árkorlátozás („védett” ár) fenntartása okozta károkat kompenzálni hivatott programot. Szerintük a „védett” üzemanyagár március óta 7,5-8 milliárd forintos veszteséget okozott a magyar tulajdonú töltőállomásoknak.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Nehezményezik azt is, hogy az Országgyűlés által elfogadott törvénymódosítás kivezeti ugyan a hatósági árazást, de a rendszert bármikor újra bevezethetővé teszi egy miniszteri rendelet által.
Fotó: Freepik


