Gyorsabban öregedhetnek az újabb generációk tagjai, mint a korábbi generációk képviselői. Egy friss tanulmány szakértői úgy gondolják, ez megmagyarázhatja, hogy miért válhatnak egyre gyakoribbá bizonyos ráktípusok – írja a 24.hu.
A Nature Medicine című tudományos folyóiratban megjelent kutatás készítői a baby boomer generáció korai ötvenes években született képviselőinek, a hatvanas-hetvenes években született X generációsok, valamint a kilencvenes években született milleniumi generációs emberek adatait hasonlították össze. Az eredmények alapján a későbbi generációk tagjainak biológiai életkora és tényleges életkora között átlagosan nagyobb volt az eltérés, mint a korábbi generációk tagjainál, és nem pozitív irányban.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A szakértők úgy gondolják, hogy ez a jelenség összefüggésben lehet bizonyos ráktípusok kialakulásának kockázatával, ami megmagyarázza, hogy miért egyre gyakoribbak az ilyen betegségek a fiatalabb korosztályok körében is. Különösen a tüdőrák, az emésztőszervrendszeri daganatok, illetve a méhet érintő tumorok megjelenésének veszélyét növelheti a felgyorsult biológiai öregedés.
Amint a Science Alert írja, egyelőre nem teljesen világos, hogy pontosan milyen tényezők állhatnak a korán jelentkező rákbetegségek kialakulása, illetve a gyorsuló biológiai öregedés mögött, ám minden bizonnyal modern városi környezetben kell keresni a választ.
Fotó: Pixabay


