Még május 28-án adták át a kérelmet a Vajdasági Magyar Újrakezdés bejegyeztetésére és kevesebb, mint egy hónap alatt, június 24-én meg is kapták a végzést: hivatalosan is megalakult a civil szervezet. Ezt Rózsa Zsombor, a VMÚ koordinációs testületének elnöke jelentette be a szervezet Facebook-oldalán.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Rózsa kiemelte, hogy Pásztor Bálint a Pannon RTV-ben tartott televíziós vita során fantomszervezetnek nevezte a Vajdasági Magyar Újrakezdést, de kiemelte, hogy polgári összefogásként, civil szerveződésként is teljesen legitim a képviseletük.
Rózsa viszont most bejelentette:
„Mától hivatalosan is alternatívája vagyunk a VMSZ-nek, és azt az ellenzéket fogjuk képviselni, amely legitim, hiteles és szakmai alapokra helyezi az érdekképviseletünket.”


