A Media1 informátorai szerint pénteken az utolsó Megafon-dolgozó munkaviszonya is megszűnik, így ezzel gyakorlatilag ellehetetlenül a Fidesz propagandáját milliárdokból terjesztő online szervezet működése. A Media1-nek egy távozó munkavállaló részletesen is beszámolt arról, hogyan jutott el a Megafon és a hozzá kapcsolódó Patrióta a választási vereség utáni, Dukász Magortól érkezett megnyugtató belső üzenetektől egy közel 60 fős csoportos létszámleépítésig és az irodák felszámolásáig, a bútorok eladásáig.

A Media1.hu informátorai szerint június 26-án megszűnik az utolsó Megafon-dolgozó munkaviszonya is a fideszes propagandaközpontnál.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A Megafon stábját 2020 nyarán kezdték el felépíteni: NER-es harcosokat kerestek, akiknek ingyenes képzést tartottak a propagandistává váláshoz, mondván „a jobboldalnak szükséged van rád”. A Megafon nem sokkal később egyre nagyobb és nagyobb összegeket kezdett el költeni a propagandisták tartalmainak terjesztésére. 2021-ben kezdték el felépíteni a Patriótát, amit a Partizán Fidesz-barát klónjának szántak, de végül inkább arra szolgált, hogy legyen egy újabb felület, ahol fideszes politikusok beszélnek. Egy idő után a Megafon tartalmait külföldön is terjeszteni kezdték.

A Megafonnál tevékenykedett többek között Kopasz OsztBohár DánielRákay PhilipÖreg Rocker és az a Deák Dániel is, akit a TV2 Tények című műsorában sokat látott szakértőként mutattak be, amikor Magyar Péter hímtagjával összefüggésben készült lejáratóriport, majd később, az RTL-en a választások előtt néhány nappal már JD Vance amerikai alelnök budapesti látogatásáról szakértett. Az, hogy Deák Dániel is távozik a Megafontól, június elején derült ki, de azt állította, saját kérésére távozik.

Talán nem mellékes itt megjegyezni, hogy a II. Délvidéki Médiatalálkozón éppen az említett Bohár Dániel, a Megafon véleményvezére, riportere a megváltozott médiafogyasztási szokásokról és az online újságírásról tartott beszámolót a megjelent újságíróknak.

Tavaly még milliárdok hullottak a Megafonra

A mostani nagy elbocsátás azért is érdekes, hiszen a Megafont működtető cégre tavaly 8,6 milliárd forint, vagyis mintegy 24,2 millió euró hullott rá egyéb bevételként. A cég gyors megreccsenéséhez vélhetően az vezetett, hogy a Fidesz-közeli oligarchák nem akarnak pénzt tolni a cégbe, közpénzre pedig nem számíthatnak a 16 év után bekövetkezett kormányváltás miatt.

Omladozik a NER propagandagépezete

A Fidesz által felépített Nemzeti Együttműködés Rendszerének összeomlásával több más NER-cégnél is hatalmas elbocsátások vannak. Mint megírtuk, a Fidesz-közeli Mediaworksnél több mint 400 belsőst bocsátanak el, és olyan termékeket érint a létszámleépítés, mint például az Origo, a Magyar Nemzet, a PestiSrácok, valamint a megyei lapok. A PestiSrácoknál például egyetlen ember sem maradhatott, a Magyar Nemzetnél a stáb lefeleződött. Több termék, például a Bors című fideszes bulvárnapilap meg is szűnt, a Magyar Nemzetből hetilap lesz. Az MCC-hez tartozó Mandinernél ugyancsak nagy, 60 fős elbocsátás van.