Mikrobiológiai szennyeződés miatt a hálózati víz ivóvíz fogyasztásra nem alkalmas – közölte Bácskertes Helyi Közösség a helyi lakosokkal a Facebook-oldalán. Hozzáteszik, a víz tisztálkodásra, főzésre és állatok itatására használható.
A zombori Egészségügyi ellenőrzés döntése alapján Bácskertes (Kupuszina) településen a vízhálózati víz tilos ivóvíz használatra, az elvégzett elemzések alapján.
Az apatini Naš dom Vízmű és Vízellátó Közvállalat a vízhálózat fertőtlenítésén dolgozik és a megismételt mintavételt követően tájékoztatják a lakosságot a megállapított mikrobiológiai állapotról.
Az ivóvízhasználati tilalom ideje alatt a Naš dom Apatin ivóvízzel teli tartályt biztosít, amelyet a Helyi Közösség .épülete előtt helyeznek el.