A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet (RHMZ) vasárnap reggel figyelmeztetést adott ki a rendkívül magas hőmérséklet miatt, és bejelentette, hogy a hőhullám a jövő hét elején is folytatódik. Már 9 órakor Vajdaságban mérték a legmagasabb értékeket, éppen ott, ahol vörös meteorológiai riasztás van érvényben.

A legmelegebb Pancsován volt 32,6 Celsius-fokkal, ezt követi Zombor 32 fokkal, míg Újvidéken a higanyszál elérte a 31 fokot – bár a hőérzet a reggeli órákhoz képest egészen elképesztő, 35 fokos volt.
„Folytatódik a hőhullám, amely a mai napon és a jövő hét elején is tart majd. A maximális előrejelzett hőmérséklet a legtöbb helyen 35 és 39 Celsius-fok között alakul” – figyelmeztetett az Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Tíz óra után több településen is már meghaladta a 34 Celsius-fokot a hőmérséklet.

Pancsovát, Újvidéket és Zombort, ahol már 9 órakor a legmagasabb hőmérsékletet mérték, szorosan követik a többi városok is: Nagykikinda és Nagybecskerek 31 fokkal, míg Palics, Belgrád és Požarevac azonos hőmérsékleten, 30 Celsius-fokon osztoznak.

Hétfőn még rosszabb lesz a helyzet

Vasárnap a szélsőségesen magas hőmérséklet miatt a Bánátban, Bácskában, Szerémségben, valamint Belgrád és Nyugat-Szerbia területén van érvényben a legmagasabb, vörös fokozatú riasztás, míg az ország többi részén sárga riasztás él.

Mikor jön a felfrissülés?

Kedd délután Kelet- és Dél-Szerbia hegyvidéki tájain helyenként már kialakulhat rövid távú eső, zápor vagy zivatar. Szerdától péntekig az egész országban változóan felhős, instabil időre van kilátás záporokkal, zivatarokkal és hőmérséklet-visszaeséssel.

Csütörtökön és pénteken jelentősen kellemesebb lesz az idő, a csúcsértékek 27 és 31 °C között alakulnak.

A hétvégén ismét visszatér a túlnyomóan napos időjárás.