Tisztes helytállással és háromgólos vereséggel mutatkozott be a Topolyai Sport Club a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik fordulójában: a TSC a portugál Braga otthonában az odavágón 3:0-s vereséget szenvedett.

A találkozó elején a Braga gyorsan a TSC tudtára adta, hogy gólokkal szeretné megnyerni a találkozót, s azonnal beszorította a szerb Szuperliga ezüstérmesét. A hazai gólra tizenhét percet kellett várni, ekkor ugyanis Bruma 17 méterről a jobb alsóba lőtt, Veljko Ilić kicsit lekésett a labdáról (1:0). Kevesebb mint két perc telt el a gól után, amikor elaludt a TSC védelme, Stojić lyukat rúgott, s így Pizzi százszázalékos gólhelyzetbe került, amit ki is használt (2:0). Nem sokkal később Saša Jovanović remek átadása után Miloš Pantović szépíthetett volna, de a ziccert fölé lőtte. A félidő második felében is a portugálok játszottak fölényben, s al-Muszrati lövése után Nemanja Petrovićnak kellett a gólvonalról kifejelnie a labdát, a szöglet után pedig Ilić mutatott be egy bravúrt, így Fonte fejeséből nem lett gól.

A második félidőben a portugálok sokkal kevesebb helyzetet alakítottak ki, a TSC védelme szépen lezárta a területeket, s úgy tűnt, hogy a TSC megússza kapott gól nélkül ezt a játékrészt, azonban a csereként beállt Antonić első labdaérintése katasztrofálisra sikeredett, ugyanis eladta a labdát hátul, Álvaro Djaló pedig ezt azonnal góllal büntette (3:0).

A visszavágót augusztus 15-én 20 órai kezdettel játsszák a TSC Arénában. A párharc győztese a francia Olympique Marseille és a görög Panathinaikosz összecsapásának győztesével találkozik a BL-rájátszásában, míg a vesztes az Európa-liga csoportkörében folytathatja.