Vereséggel zárta az európai kupaporondon való szereplését a Topolyai Sport Club a 2023/2024-es idényben: a TSC az Európa-liga A csoportjának utolsó fordulójában Athénban egy zárt kapus mérkőzésen 5:2-re kikapott a görög Olimpiakosz vendégeként. A TSC már az első félidőben háromgólos hátrányba került, a második játékrészben azonban két gólt is szerzett, igaz ugyanennyit kapott is, így alakult ki az 5:2-es végeredmény.

A topolyai együttes így egy ponttal a kvartett negyedik helyén végzett: a csoportot a West Ham United nyerte meg a Freiburg előtt, s mindketten továbbjutottak. Az Olimpiakosz lett a harmadik, így a görögök a Konferencia-liga kieséses szakaszában léphetnek pályára tavasszal.

A TSC a 21. percben került hátrányba, amikor is Veljko Ilić kapus nagyot hibázott, s nem jött ki a jobb oldali beívelésre, amit El-Kábi fejelt három méterről a kapuba. A 40. percben Daniel Podence egy remek mozdulattal kilőtte a jobb felső sarkot, két perccel később pedig tizenöt méterről a jobb alsóba gurított, Ilić egyik lövést se védhette, mindkettő pontot és emellett remekül helyezett is volt.

A második félidőben előbb Recosz szerzett gól, miután a fejese Ilić hátáról a kapuba pattant, majd Đakovac, illetve Ćirković is feliratkozott a góllövőlistára (4:2). Az 5:2-es végeredményt a csereként beállt el-Arabi állította be a 68. percben.

A TSC legközelebb hétfőn lép pályára, amikor saját közönsége előtt 16 órától a Javor-Matist fogadja, majd négy nappal később a kruševaci Napredak érkezik a TSC Arénába.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Athén: Olimpiakosz – TSC 5:2 (3:0)

Góllövők: el-Kábi 21., Podence 40. és a 42., Recosz a 47., el-Arabi 68., illetve Đakovac az 50., Ćirković a 60. percben.

Olympiakosz: Pasalakisz, Rodinei, Recosz, Ndoj, F. Ortega, Hezze (Carvalho), Mady Camara (O. Richards), Podence, Fortunisz (Alekszandropulosz), Maszurasz (Biel), el-Kábi (el-Arabi). Edző: Carlos Carvahal.

TSC: V. Ilić – Čalušić (Vlalukin), Stojić, Krstić – N. Petrović (Sós), Radin (Vulić), Kuveljić, Đakovac, Cvetković – Ćirković (Stanić), Milovanović (Rakonjac). Edző: Žarko Lazetić.

A csoport végeredménye: 1. West Ham 15, 2. Freiburg 12, 3. Olimpiakosz 7, 4. TSC 1 pont.